Youtube komendy

czwartek, 9 lipca 2009

Zamieszczanie filmów youtube na blogi i strony

Z prawej strony filmu w ramkach mamy podane URL oraz Umieść. Po zaznaczeniu kodu w ramce Umieść rozwinie się nam lista z większą ilością opcji np. kolor ramki lub wielkość okienka, itp. Po wybraniu odpowiednich parametrów zaznaczamy kod, kopiujemy go i wklejamy na naszą stronę lub bloga.

przykład:Jak zamieścić filmiki z youtube na bloggerze?


Na bloggerze w Układ/Elementy strony dodajemy gadżet HTML/JavaScript i wklejamy kod w okienko po czym dajemy zapisz. Można też wkleić kod w Zamieszczanie postów/Nowy post/Edytuj kod HTML i zobaczyć na podglądzie jak to wygląda.


Jeśli ktoś się zna chociaż trochę na HTML-u to może sam edytować sobie kod zmieniając kolory, rozmiar okienka itp. W poście Przydatne triki w youtube opisałem kilka przydatnych komend, które można dopisać do kodu.


Niestandardowe formaty wielkości okna w youtube

Informacja dla tych, którzy nie mają pojęcia o HTML-u.

Jeśli już wkleiliśmy kod na naszego bloga, komenda width oznacza szerokość a height wysokość, na końcu kodu możemy zmienić wartości w cudzysłowach na jakie chcemy.

np.

width="500" height="315"


gdzie 500 i 315 oznaczają liczbę pikseli, które mówią nam w tym przypadku o wielkości okna w którym będzie wyświetlany filmik z youtube.

Youtube proponuje nam kilka standardowych kolorów oraz formatów wielkości okienka (co do formatów wielkości okienka, najlepiej używać standardowych ponieważ są one proporcjonalne do siebie nie zniekształcają nam obrazu tzn. obraz filmu mieści się w całym okienku, gdzie nie widać czarnych obramowań)

np. czarne pole z lewej i prawej stronynp. czarne pole u góry i na dole

2 komentarze:

kajuu pisze...

a da się zrobić tak, że wklejamy film z yt, ale zmieniamy rozmiar tak, że widać tylko ten paseczek na dole, zaś nie ma w ogóle obrazu, czyli używamy tego jako zwykłego odtwarzacza piosenek, a ekranu w ogóle nie ma??

Mikołaj Plasun pisze...

Można używać niestandardowych obliczając z proporcji jak ma się mieć szerokość do wysokości

Prześlij komentarz

Reklama

Najnowsze posty z serwisu o winach

Najnowsze posty z CREATYNA

Dodaj do czytnika kanałów RSS
youtube komendy i triki

Tagi