Youtube komendy

wtorek, 21 lipca 2009

Filmy z youtube w 3d


Jak zrobić efekt 3d na youtube?

Dzięki użyciu tagu lub (jak kto woli) komendy:

yt3d:enable=true

którą należy wpisać w tagach (i tylko w tagach działa!) podczas przesyłania filmu, mamy możliwość oglądania filmu w postaci trójwymiaru. Oczywiście nie obejdzie się bez specjalnych okularów.

Filmik musi wyglądać w takiej formie:Zwróćcie uwagę, że lewy i prawy obraz trochę się od siebie różnią (są nagrane pod innym kątem), są lekko przesunięte względem siebie. Więcej o tej technice na

Aby zobaczyć efekt 3d trzeba wejść bezpośrednio do serwisu youtube i oglądnąć filmik stamtąd. KLIK

Należy pamiętać aby komendę yt3d:enable=true dopisać do tagów. Na dole filmiku pojawi się opcja Styl widoku 3d gdzie mamy do wyboru dwanaście opcji widoku.

Niestety aby oglądać film w postaci 3d film musi być nagrany w odpowiedni sposób (jeszcze raz link do wikipedii ), ponieważ programiści youtube przygotowali ten skrypt w taki sposób, że lewa i prawa część obrazu łączą się ze sobą i nie ma innej możliwości. Jeśli to samo chcesz zrobić na zwykłym filmiku:gdzie nie jest podzielony ekran wygląda to tak: KLIK

Czyli nie wygląda

Dostępne są także tagi/komendy:

yt3d:aspect=3:4

zwężanie widoku


yt3d:swap=true

zamienia strony obrazu

a także:


yt3d:left=0_0.1_0.5_0.9

oraz

yt3d:right=0.5_0.1_1_0.9

te dwie ostatnie komendy są to współrzędne x1_y1_x2_y2, które służą do zmieniania współrzędnych obrazu 3d, można je używać do jakiś drobnych poprawek jeśli te podstawowe nam nie wystarczają.

Wyżej wymienione tagi/komendy działają tylko po wpisaniu ich do pola Tagi, które jest dostępne podczas edycji i przesyłania filmu na serwis youtube.

Opcja ta puki co jest w fazie testów, może zawierać błędy, niedociągnięcia nie mniej jednak jest to ciekawa funkcja, która w przyszłości może mieć szerokie zastosowanie.

Tutaj znajduje się kilka przykładowych filmów, jeśli chcesz sam spróbować jak się robi efekt 3d w youtube najpierw ściągnij filmik a potem prześlij na youtube.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ja mam pytanie jakim programem można dzielić tak obraz?

Prześlij komentarz

Reklama

Najnowsze posty z serwisu o winach

Najnowsze posty z CREATYNA

Dodaj do czytnika kanałów RSS
youtube komendy i triki

Tagi